Ar Saugios LED Lempos Skirtos Geliniam Lakavimui?
Visi esam girdėję apie vienokias ar kitokias LED lempas ir lemputes. Grožio salonai geliniam nagų lakavimui, manikiūrui ir dailės dizainams kurti, naudoja Led lempas. Led lempos spinduliuoja ultravioletinės ir LED šviesos spindulius, kurių pagalba stingdomas gelinis ir kitų rūšių lakas. Bet ar gelinio lakavimo lempos spinduliai nekenkia mūsų odai? Šiame straipsnyje patbandysime atsakyti į šį klausimą.
Visiškai suprantam kodėl skeptiškai žiūrima į nagų lempų spinduliuojamą šviesą. Gali atrodyti, kad ji yra pavojinga musu sveikatai ypač jei ši šviesa mūsų odą veikia ilgą laiką. Pastaraisiais metais daug kas suabejojo LED ir UV nagų lempų saugumu.
Kas tie UV spinduliai? UV spinduliai yra nematomi. Juos spinduliuoja LERD ir UV lempų šviesos elementai arba kitaip – lemputės. UV spindulių neįmanoma pamatyti plika akimi, nors moksliškai įrodyta, kad per didelis UV kiekis gali odai pakenkt. Tačiau ar tikrai verta jaudintis naudojant LED nagų lempas ir džiovintuvus?
Nėra pagrindo nerimauti
Kaip manote, ar LED lempos vis dėlto yra kenksmingos? Dauguma šios srities ekspertų ir mokslininkų oficialiai teigia, kad LED nagų lempos yra saugios naudoti kasdien.
Keli įdomūs faktai apie LED lempas gali padėti sumažinti jūsų abejones. LED nagų lempos yra gaminamos panašiai kaip ir kita kosmetikos bei medicinos įranga, kuri taip pat naudoja nedidelį UV šviesos kiekį įvairioms procedūroms bei medicininiams tyrimams. Naudojant UV spindulius, teisingai ir saikingai, jie visiškai nekenksmingi. Sužinokite daugiau apie nagų lempos teikiamus privalumus.
Tad LED lempos ne tik, kad nekenkia, bet ir turi begalę privalumų, kuriuos puikiai pritaiko manikiūro ir pedikiūro specialistai.
Vadovaukitės keliomis paprastomis taisyklėmis, kurios padės LED ir UV lempomis naudotis saugiai:
1. LED šviesos elementai spinduliuoja gerokai mažiau UV spindulių nei saulė giedrą dieną. Paprasto pasivaikščiojimo dienos metu jūsų oda veikiama UV saulės spindulių labiau, nei jūsų pirštai LED šviesos kameroje.
Kitos įprastos grožio procedūros, kaip soliariumas ar sėdėjimas infraraudonųjų spindulių saunose, vieno apsilankymo metu į jūsų kūną išspinduliuoja daug daugiau UV spindulių nei LED lempa. Žinoma, tokios procedūros taip pat yra gana saugios jeigu naudojamos su saiku. Saikingas lepinimasis grožio procedūromis visada sveikintinas.
2. Procedūra trunka labai trumpai, o nagų lako stingdymo procedūrai atlikti sugaišite labai mažai laiko. Kai kurie nagų geliai išdžiūva vos per 30 sekundžių todėl gelinis lakavimas tikrai neužtruks. O jūsų oda veikiama LED šviesos bus tik kelias minutes.
Kuo greičiau atliksite visas procedūras, tuo mažesnis UV poveikis. Paprasta. Tiesą sakant, kadangi naujesni LED nagų lempų modeliai viską atlieka dar greičiau nei tradicinės UV lempos, galima teigti, jog LED lempos yra daug saugesnės nei UV lempos.
3. Odos vėžio fondas palaiko LED ir UV nagų lempų naudojimą ir nemato jokio ryšio su odos, ar kitų rūšių vėžiniais susirgimais. Remiantis oficialiu fondo pareiškimu, LED ir UV nagų lempos yra visiškai saugios naudoti, kadangi jos skleidžia minimalų UV kiekį.
Fondas pripažįsta, kad tokių lempų naudojimas dažnai yra būtina ir labai svarbi manikiūro proceso dalis, o be šių lempų apskritai nebūtų galimybės teikti aukštos kokybės manikiūro paslaugų.
LED ir UV lempos yra mažiau kenksmingos nei soliariumai
Nors fondas ir neneigia, kad didelis UV spindulių poveikis yra susijęs su odos vėžiu ir priešlaikiniu odos senėjimu. Jie tikina, kad net intensyviausi manikiūro procese naudojami prietaisai kelia labai mažą grėsmę – daug mažesnę nei ta, kurią kelia UV deginimosi priemonės tokios kaip soliariumai.
Manau tai yra pakankamai įtikinantis ir raminantis atsakymas į klausimą dėl mūsų susirūpinimo LED lempų šviesos saugumu. Bet jei vis dar nerimaujate dėl UV spindulių, patarsime jums keletą priemonių, kurių galite imtis, kad dar labiau apsisaugotumėte nuo galimo odos pažeidimo.
Sekančiame video klipe trumpai aptariama UV švieso tema:
4. Yra keletas lengvai prieinamų bei paprastų apsaugos priemonių, kuriomis galite pasinaudoti, jei nenorite būti veikiami UV spindulių. Tad jei vis dar nerimaujate, kad LED nagų lempos gali būti nesaugios naudoti, naudokite sekančias atsargumo priemones.
Apsauginis kremas
Odos vėžio fondas rekomenduoja, prieš naudojant LED lempas, pasitepti rankas su UVA arba UVB apsauginiu kremu. Tiks bet kuris nuo saulės apsisaugoti skirtas kremas, kurį rasite artimiausiame prekybos centre. Puikiai tiks net mažiausią apsaugos indeksą turintis kremas skirtas vaikų odai.
Paprastai kremą nuo saulės reikėtų naudoti iki procedūros likus bent 20 minučių. Visada įsitikinkite, kad apsauginis kremas nepateko ant jūsų nagų. Taip atsitikus nagų lakas gali silpai sukibti su jūsų nago plokštele dėl kreme apsauginių priemonių. Tai pagreitins lako lupimąsi.
Nuo saulės saugančios pirštinės
Kita kiekvienam prieinama apsaugos priemonė yra anti-UV pirštinės. Jas galima rasti daugumoje grožio prekių parduotuvių. Tokia pirštinė yra plona, pagaminta iš minkštos medžiagos, kuri apsaugo odą nuo UV spindulių. Užsidėjus pirštinę jūsų nagų galiukai liks išlindę kas nesukels sunkumų darantis profesionalų manikiūrą namuose ar grožio salone.
Jei nenorite pirkti naujų pirštinių galite naudoti senas. Paprastos pirštinės yra pakankamai storos, kad užblokuotų odą nuo nedidelio UV spindulių poveikio. Tiesiog nukirpkite pirštinės pirštų galiukus, kad jūsų nagai liktų neuždengti.
Išsklaidykite abejones
Ar LED ir UV nagų lempos yra saugios naudoti? Galime drąsiai teigti, kad taip. Nedidelis skleidžiamos UV šviesos kiekis yra toks mažas, kad jūsų sveikatai tikrai nepakenks. Tikrai nėra jokio pagrindo nerimauti. Odos vėžio fondas tokiai nuomonei pritaria ir pripažįsta led bei uv lempų svarbą profesionalaus manikiūro procese.
Tačiau jei vis dar nerimaujate dėl ilgalaikio spindulių poveikio drąsiai naudokite anksčiau paminėtas odos apsaugos priemones, kad manikiūro metu patirtumėte tik teigiamas emocijas.
Geras nagų šlifavimo aparatas yra būtinas kiekvienam manikiūro profesionalui ir mėgėjui. Šie elektriniai nagų šlifuokliai garantuoja geriausią kainos ir kokybės santykį.
Parašykite komentarą