8 Naudingiausi Nagų Priežiūros Patarimai

8 Naudingiausi Nagų Priežiūros Patarimai

8 Naudingiausi Nagų Priežiūros Patarimai

Dažniausiai Užduodami Nagų Priežiūros Klausimai

Šiais nelemtos epidemijos laikais daugelis mūsų perėmė nagų priežiūrą į savo rankas. Deja, bet daugelis iš mūsų nežinome kur ir nuo ko pradėti. Nagai yra mūsų bendros sveikatos atspindys. Jie pirmieji gali mus įspėti, kad kažkas yra negerai todėl svarbu jais pasirūpinti. Kad tai būtų padaryti lengviau su savo skaitytojais pasidalinsime su keliais patarimais ir mintimis apie nagų priežiūrą.

1) Kaip nuvalyti nagus po gelinio ar akrilinio lakavimo

Įprastas nagų lakas

Norėdami pašalinti laką nuo nago iš pradžių nušlifuokite viršutinį lako sluoksnį. Kad būtų lengviau naudokite nagų frezą. Jei ieškote idealios frezos turime jums puikių rekomendacijų. Tada paimkite medvilnės vatos gabaliuką ir pamirkykite jį acetone. Pabandykite apgaubti juo savo nagą apvyniodami vatą aplink piršto galiuką. Tada apvyniokite aliuminio foliją aplink visą pirštą. Įsitikinkite, kad folija sandariai uždarė mirkytą medvilnės vatą. Pasistenkite ranką laikyti šiltai, kad pagreitintumėte acetono veikimo procesą.

Taip laikykite savo nagus ne trumpiau dešimties minučių, bet ne ilgiau nei penkioliką minučių. Kad nuvalyt laką, stipriai nuspauskite foliją ir nustumkite nagu žemyn. Tai darykite su kiekvienu nagu. Likusį ant nagų laką galite lengvai pašalinti su medine manikiūro mentele arba odelių stūmikliu.

Akriliniai nagai

Nuvalyti akrilinius nagus užtrunka šiek tiek ilgiau. Jei naudojate valymo su folija metodą, jums reikės palikti foliją ant piršto 30 minučių. Nuėmus foliją pirmą karta pakartokite procedūrą dar kartą tik dabar penkiolikai minučių.

Kitas būdas, kuriuo galite nuvalyti nagus yra mirkymo. Įpilkite acetono į dubenėlį. Reiks dar vieno dubenėlio su šiltu vandeniu. Dabar dubenėlį su acetonu įdėkite į dubenį su vandeniu, kad acetoną sušildytumėte. Jam sušilus esam pasiruošę jame mirkyti nagus.

Prieš mirkymą nudildžiuokite viršutinį lako sluoksnį ir patepkite nagus odelių aliejumi, kad oda neišdžiūtų. Dabar pamerkite nagus acetone ir uždenkite rankas rankšluosčiu.

Mirkykite nagus 30 – 40 minučių. Baigus mirkyti paimkite medinę manikiūro mentelę nuvalykite suminkštėjusį akrilą nuo nago. Štai ir baigta jūsų nagų nuvalymo procedūra.

2) Ar būtina naudoti nago lako bazę ir apsauginį lako sluoksnį

Abu lako sluoksniai, veikdami kartu, padeda apsaugoti nagų laką ir užsandarinti jūsų manikiūrą. Tik naudodami abu sluoksnius pasieksite geriausio rezultato.

Vienas dažniausiai mūsų duodamų patarimų yra lako bazės naudojimas. Tai padės jums išvengti nudažytų bei trupančių nagų. Tai ypač svarbu jei nagus dažome reguliariai ir dažnai. Bazė taip pat leis nagui geriau prilipti kas apsaugos nuo lupimosi. Pagaliau, bazinis sluoksnis išlygins natūralaus nago nelygumus, kad lakas gultų gražiai ir tolygiai.

Viršutinis sluoksnis ne ką mažiau svarbus. Jį naudojant užsandarinsite savo naująjį manikiūrą. Užtikrinsite, kad laką galėsite nešioti kur kas ilgiau, o nago kampučiai nepradės lupinėtis. Viršutinis sluoksnis suteiks manikiūrui idealų blizgesį ir visada suteiks „šviežio“ manikiūro įspūdį. Jei galvojate apie LED lempos pirkimą nagų džiovinimui turime paruošę puikių rekomendacijų. Led džiovinimo lempos turi daug privalumų, kurie užtikrins, kad manikiūras visada atrodys idealiai ir profesionaliai.

3) Koks būdas geriausias nagams formuoti

Nėra vieno ilgio tinkančio visoms nagų formoms. Norėdami nustatyti, kuri forma jums tinka geriausiai apsvarstykite savo gyvenimo būdą, natūralią nagų formą ar net gi savo stilių.

Rinkitės apvalius nagus jei norite nereikalaujančių daug priežiūros ir lengvai išgaunamų formų. Jie paprasti, bet tvarkingi ir patogūs nešioti tiek ilgus, tiek trumpus.

Ovalios ir migdolo formos nagai yra ypač populiarūs, nes jie suteikia jūsų pirštam ilgio iliuziją. Ovalios formos nagai yra formuojami dildinant palei laisvąjį kraštą suteikiant jam tartum kiaušinio formą.  Migdolų formos nagai yra panašūs, tačiau jie formuojami smailėjantys. Kaip sufleruoja pavadinimas jie atrodo kaip migdolai. Gera elektrinė freza padės greitai išgauti norimą formą.

Kvadratinės formos nagai išsiskiria elegantiška išvaizda. Kvadrato formos nagai yra mažiau linkę lūžti nei kitos nagų formos.

Norint šiek tiek kvadratinės stiletto nagų versijos rinkitės vadinamąją balerinos batelių formą. Kaip ir stiletto nagai jie išlieka ilgi, bet jų galas baigiasi kvadratine forma. Taip pat šios formos nagus galite išgirsti vadinamais karsto formos nagais. Formuoti tokius nagus frezos pagalba gali prireikti nemažai praktikos.

4) Kaip sustiprinti nagus Ir užkirsti kelią infekcijai

Mūsų nagai yra svarbus mūsų bendros sveikatos rodiklis. Sveikos gyvensenos įpročiai taip pat įtakoja sveikus nagus. Svarbu turėti gerai subalansuotą mityba ir gerti pakankamai vandens.

Kad po nagais nesiveistų bakterijos juos būtina laikyti švarius ir sausus. Bakterijos klesti drėgnoje aplinkoje, todėl būtina dėvėti pirštines atliekant namų ruošos darbus pvz. indų plovimą ir sausinimą.

Maždaug kartą per savaitę tiesiog būtina atstumdyti nagų odeles ir pašalinti aplink nagą esančią nebegyvą odą. Šiai procedūrai naudokite odelių kirpimo žirklutes, o pabaigus būtinai išvalykite panages.

Stenkitės nekramtyti  nei nagų, nei odelių, nes tai gali sugadinti nago pagrindą. Po ranka visada būtina turėti smulkias žirklutes, kad vos pastebėjus atplaišą galėtumėte ją nukirpti. Taip nekils pagundą ją nukramtyti.

Vienas iš pagrindinių patarimų norint turėti gražius nagus ir rankų odą yra drėkinimas. Jūsų nagų ir odelių drėkinimas yra dar vienas būdas išlaikyti juos sveikus ir stiprius. Pabandykite išsiugdyti įprotį drėkinti juos kiekvieną kartą nuplovus rankas. Jei pastebėsite, kad jūsų odelės yra ypač sausos galite naudoti odelių aliejų, kad  jos būtų papildomai pamaitintos. Taip pat galite naudoti nagų kietiklį, kad padėtumėte sustiprinti nagus.

5) Ką reiškia ant nagų esančios baltos dėmės

Baltos dėmės ant nagų dar vadinamos leukonichija yra labai dažnos. Dėmės kartais atsiranda kaip nedideli taškai, o neretais atvejais galite susidurti ir su didesniu jų išplitimu.

Dažniausia leukonichijos priežastis yra sužalojimas. Pavyzdžiui, jei jūsų pirštas ar nagas buvo privertas su durimis. Nagai auga gana lėtai todėl gali užtrukti kelias savaites, kol pasirodys sužalojimas.

Kai kuriais atvejais baltos dėmės yra alerginės reakcijos į nagų produktus, tokius kaip nagų lakas arba nagų lako valiklis. Dažnas akrilo arba gelio nagų naudojimas taip pat gali būti viena iš priežasčių.

Baltos dėmės ant nagų taip pat gali būti nagų grybelio, vadinamo balta paviršine onichomikoze, rezultatas. Infekcija pirmiausia pasirodys kaip maži balti taškai. Nagai gali pakeisti formą ir tapti storais ar trapiais .

Baltos dėmės taip pat gali būti maistinių medžiagų trūkumo rezultatas. Dažniausiai pasitaikantys trūkumai dėl kurių atsiranda baltos dėmės ant nagų yra cinko ir kalcio nepakankamumas.

Jei manote, kad baltos dėmės yra susijusios su sužalojimu jums tiesiog reikia laukti kol jie nuaugs. Jei dėmės neišnyksta arba blogėja būtina pasirodyti savo šeimos gydytojui ir pradėti gydymą.

6) Kaip užkirsti kelią nagų skilinėjimui ir spalvos pakitimui

Dėl vitaminų ir mineralų trūkumo gali pradėti skilinėti tiek pirštų, tiek kojų nagai. Tai gali įtakoti ir nagų spalvos pasikeitimą. Pasirūpinkite gerai subalansuota mityba bei pradėkite vartoti multivitaminus. Jeigu problemos užsitęsia verta pasitarti su savo gydytoju ar vaistininku.

Dėl drėgmės poveikio nagai gali tapti trapūs, o tai taip pat gali sukelti nagų skilinėjimą. Įsitikinkite, kad po rankų plovimo kruopščiai jas nudžiovinate. Atliekant namų ruošos darbus tokius kaip indų plovimą, patartina naudoti specialias apsaugines pirštines.

Jeigu dažnai nagus dažote tamsia spalva galite pastebėti, kad nuvalyti nagai šiek tiek atrodo patamsėję. Nagų lakas, ypač tamsesnės spalvos, gali palikti tamsesnį atspalvį. Jeigu nagus dažote dažnai nepamirškite naudoti permatomos lako bazės, kad nagai liktu natūralios spalvos ir atrodytų sveikai.

Nagai gali patamsėti ir dėl grybelinės infekcijos. Siekiant sumažinti grybelio riziką pasirūpinkite nagų higiena. Jei ilgalaikį ar paprastą nagų lakavimą darote salone, įsitikinkite, kad naudojami įrankiai švarūs ir dezinfekuojami prieš kiekvieno kliento vizitą.

7) Kaip išvengti įaugančių nagų

Įaugęs nagas atsiranda kai nago kamputis įauga į odą. Tada tą vietą niežti, skauda ir netgi gali įsimesti užkrėtimas. Kad išventi įaugusio nago kirpkite nago kraštą stačiu kampu vietoj to, kad bandytumėte kampučius užapvalinti. Išmokite kirpti kojų nagus kaip profesionalai.

Taip pat patartina nago ilgį išlaikyti tolygų su piršto galiuku. Jei kojos nagas bus nukirptas per arti jis, spaudžiamas bato, gali dar greičiau įaugti.

Įaugusius nagus ir nuospaudas kas be ko gali sukelti ir per maži batai, kurie spaudžia nagą. Devėkite tik tuos batus, kurie jums idealiai tinka, kad jie nepridarytų labai nemalonių ir skausmingų problemų. Jei turite nuospaudų jas greitai galite nuskusti specialiu nuospaudų skutikliu.

8) Kaip padaryti, akd nagai augtų greičiau

Deje nėra moksliškai įrodyta, kad yra bent vienas patikimas būdas pasiekti, kad jūsų nagai augtų greičiau. Tačiau Jūs galite padėti jiems augti ir išvengti lūžinėjimo. Stiprinkite ir rūpinkitės jais, net tik sveiki nagai yra gražūs nagai.

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


You've just added this product to the cart: